Európai Diáksport Nap

A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) kezdeményezésére indított Európai Diáksport Napját (ESSD) idén szeptember 25-én ünnepeljük. A COVID-19 miatti járványügyi készültség időszakában az MDSZ azt javasolja, hogy az iskolák a testnevelés órák keretei között szervezzék meg a diáksportnapi programokat.

A jelenlegi tanév rendjében először jelent meg szeptember utolsó péntekén az egészségtudatos gondolkodás és iskolai mozgástevékenységek témanap, így a Szövetség bízik abban, hogy az iskolák többsége csatlakozik az Európai Diáksport Napjához, felismerve, hogy a vírusfertőzés elleni védekezésben kiemelten fontos a rendszeres testmozgás.

Az iskolánkban a Magyar Diáksport Szövetség ajánlása alapján a nap programját testnevelés órák keretében valósítjuk meg.