Grafikai tábor

Nemzetiségi hagyományok feldolgozása alkalmazott grafikai eljárásokkal

A tábor megvalósítása során a tervezett tevékenységeket meg tudtuk valósítani. A program részletezett projekt terv alapján a következőképpen valósult meg:

A gyerekek első nap elfoglalták a tábort és kialakítottuk házirendet és a teljes tábori időszak programtervét megbeszéltük. A táborban a tanulók különböző maguk választott minták alapján alkotásokat gyakoroltak, a tábori életet minden nap valamilyen egyéb program. A második napon a tábor teljes közössége kirándulást tett Tatára, ahol megtekintettük a Német Nemzetiségi Múzeumot. Második napon a tábori programot egy gyalogtúrával dobtuk fel, amely keretében a közeli Pusztatemplom romjait kerestük fel a gyerekekkel. A tanulók legjobban a Nemzeti Galéria meglátogatásának örültek, a tábor tematikáját tekintve tartalmilag kevésbé, de technikailag a legtöbb segítséget adta. Az alkotótevékenység folyamatát még egy ócsai kirándulással színeztük, amelyben a gyerekekkel mégnéztük az Ócsai Tájház és Műemlék Templomot.