Hagyományőrző Német Nemzetiségi Tábor Kőszegen

(2017. 06. 26 – 07. 02.)

Iskolánk idén nyáron harmadszor szervezett német nemzetiségi nyelvi tábort. A programon az elmúlt évek szokásaihoz híven iskolánk 4. osztályos tanulói vettek részt, ezúttal összesen 23 diák. Az ott töltött hét folyamán bebarangoltuk Kőszeg hangulatos belvárosát, majd régi fegyvereket próbálhattunk ki a Jurisics-várban. Megismerkedtünk jó néhány különleges növénnyel a Gyógy- és Fűszernövénykertben, majd megnéztük a marcipánból készült mesés jeleneteket a Marcipán Múzeumban. Két napot Ausztriában töltöttünk: kincset kerestünk Léka várában, egy másik alkalommal pedig több mint 20 kilométert tettünk meg hajtányon tekerve két osztrák falu között. Számháborúztunk a kőszegi csónakázótó mellett és megcsodáltuk a kilátást a Kálvária-hegyről. Kalandparkban és strandon is jártunk. Elkészült a sváb porta makettje, esténként német dalokat és táncokat tanultunk. Vasárnap reggel német nyelvű szentmisére mentünk a kőszegi Jézus szíve templomba. Az utolsó estén tábortűz mellett búcsúztunk el a tábortól, másnap pedig jólesően elfáradva tértünk haza.

Programunk

• érkezés, szobák elfoglalása
  • du: Kőszeg megismerése: interaktív, kis csoportos kutakodás
  • Marcipán Múzeum, Gyógy- és Fűszernövénykert
  • este: daltanulás német nyelven
  1. nap
  • egész napos kirándulás Ausztriába: kincskeresés Léka várában, délután a Vogelturm (Madártorony) megtekintése Rechnitz-ben
  • este: sváb táncház

1. nap
  • du: túra a Kálvária-hegyre, számháború sváb-magyar nevekkel a csónakázótónál
  • este: makett készítése „Sváb porta” címmel

1. nap
  • egész napos kirándulás Ausztriába: hajtányozás Oberpullendorf és Horitschon között
  • este: sváb gasztronómiai est – mi főzzük a vacsorát!

• de: Kőszeg belvárosa: idegenvezetés, majd a Jurisics vár látogatása
  • du: kalandpark Gyöngyösfaluban
  • este: zenés foglalkozás: a sváb zenei élet jellemzői

1. nap