2017

Hagyományőrző Német Nemzetiségi Tábor Kőszegen

(2017. 06. 26 – 07. 02.)

Iskolánk idén nyáron harmadszor szervezett német nemzetiségi nyelvi tábort. A programon az elmúlt évek szokásaihoz híven iskolánk 4. osztályos tanulói vettek részt, ezúttal összesen 23 diák. Az ott töltött hét folyamán bebarangoltuk Kőszeg hangulatos belvárosát, majd régi fegyvereket próbálhattunk ki a Jurisics-várban. Megismerkedtünk jó néhány különleges növénnyel a Gyógy- és Fűszernövénykertben, majd megnéztük a marcipánból készült mesés jeleneteket a Marcipán Múzeumban. Két napot Ausztriában töltöttünk: kincset kerestünk Léka várában, egy másik alkalommal pedig több mint 20 kilométert tettünk meg hajtányon tekerve két osztrák falu között. Számháborúztunk a kőszegi csónakázótó mellett és megcsodáltuk a kilátást a Kálvária-hegyről. Kalandparkban és strandon is jártunk. Elkészült a sváb porta makettje, esténként német dalokat és táncokat tanultunk. Vasárnap reggel német nyelvű szentmisére mentünk a kőszegi Jézus szíve templomba. Az utolsó estén tábortűz mellett búcsúztunk el a tábortól, másnap pedig jólesően elfáradva tértünk haza.

 

Programunk

 1. nap
 • érkezés, szobák elfoglalása
 • du: Kőszeg megismerése: interaktív, kis csoportos kutakodás
 • Marcipán Múzeum, Gyógy- és Fűszernövénykert
 • este: daltanulás német nyelven
 1. nap
 • egész napos kirándulás Ausztriába: kincskeresés Léka várában, délután a Vogelturm (Madártorony) megtekintése Rechnitz-ben
 • este: sváb táncház

 

 1. nap
 • du: túra a Kálvária-hegyre, számháború sváb-magyar nevekkel a csónakázótónál
 • este: makett készítése „Sváb porta” címmel

 

 1. nap
 • egész napos kirándulás Ausztriába: hajtányozás Oberpullendorf és Horitschon között
 • este: sváb gasztronómiai est – mi főzzük a vacsorát!

 

 1. nap
 • de: Kőszeg belvárosa: idegenvezetés, majd a Jurisics vár látogatása
 • du: kalandpark Gyöngyösfaluban
 • este: zenés foglalkozás: a sváb zenei élet jellemzői

 

 1. nap
 • de: jellemző sváb népviseletek, kiscsoportos feldolgozással
 • du: fürdőzés Bükfürdőn
 • este: búcsúest, tábortűz

 

 1. nap
 • reggel: német nyelvű szentmise a kőszegi templomban
 • szabadidő a városban, hazautazás