2015

Hagyományőrző Német Nemzetiségi Tábor Kőszegen

(2015. 06. 29 – 07. 05.)

Iskolánk negyedik évfolyamot végzett diákjai közül 29-en német nemzetiségi táborban vettek részt június végén. A szállást és a teljes ellátást egy héten át a kőszegi Alpokalja Panzió biztosította a csoportnak. Megismerhettük az osztrák határhoz közel fekvő, nemzetiségi hagyományait ápoló település történetét és a helyi népszokásokat. A tábor változatos programokkal várt bennünket: interaktív feladatlap segítségével fedeztük fel Kőszeg belvárosát és Léka várát Ausztriában, számháborúztunk a kőszegi csónakázótó mellett, tiroli néptáncot tanultunk, hajtányoztunk Ausztriában, voltunk kalandparkban és strandolni is. Varrtunk tiroli nadrágot, egyik este pedig saját magunk készítettük el a vacsoránkat. Az utolsó nap reggelén német nyelvű szentmisén vettünk részt a kőszegi Jézus szíve plébániatemplomban, és persze egyik nap sem maradhatott ki a fagyizás a belvárosban…

 

 

A projekt megvalósulását támogatta:

Emberi Erőforrások Minisztériuma

és az

Emberi Erőforrás Támogatáskezelő