2021

Hagyományőrző Német Nemzetiségi Tábor Kőszegen

2020 nyarán a járványhelyzet miatt elmaradt az immáron hagyománnyá vált táborozás Kőszegen, így az iskolavezetés döntése alapján idén az eddigiektől eltérően nem a negyedik, hanem az ötödik évfolyamot végzett diákok vehettek részt a programon. 21 diák indult el június 21-én izgalommal és örömmel telve Kőszeg felé, idén olyan szerencsés helyzetben voltunk, hogy a saját osztályfőnökeik kísérhették a gyerekeket. A tábor a hagyományos programokkal indult: az első napon felfedeztük Kőszeg belvárosát és persze megkerestük a legjobb fagyizót a főtéren. A második nap délelőttjén idegenvezetésen vettünk részt Sopron városában, délután meglátogattuk a Harrer Csokoládégyárat, ahol megtudtuk, hogyan készülnek a finomabbnál finomabb édességek. A hét során számháborúztunk, sváb porta makettet és sváb népviseletet terveztünk, túráztunk, megismertük a Jurisics-várat, kalandparkban és standon töltöttünk egy-egy délutánt. Új programmal gazdagodott a paletta, a negyedik napon kisvonattal jártuk be a Kőszegi-hegység legszebb tájait, idegenvezetőnktől sok érdekességet megtudva. A körút a Cáki pincesort is érintette, amely egy csodálatos gesztenyésben elterülő, zsúpfedeles házsorral tarkított skanzen. Vidám kirándulás volt, jól éreztük magunkat. Esténként társasjátékokat játszottunk, sokat nevettünk. Záró programunk a szombat esti zenés tábortűz volt. Vasárnap reggel német nyelvű szentmisén vettünk részt a kőszegi Jézus szíve templomban, a városban eltöltött utolsó kellemes délelőtt után élményekkel telve indultunk haza.