2019

Jubilált a Hagyományőrző Német Nemzetiségi Tábor!

2019 júniusában ötödik alkalommal szerveztük meg a nyelvi tábort Kőszegen. A programon szokás szerint iskolánk negyedik osztályt végzett tanulói vehettek részt, ezúttal összesen 33 diák. A táborozók többször bejárták Kőszeg hangulatos belvárosát. Egy délelőttöt a Jurisics-várban töltöttünk, ahol a régi fegyverek használatát próbálhatták ki a gyerekek. Különleges növényeket ismertünk meg a Gyógy- és Fűszernövénykertben, majd megnéztük a marcipánból készült mesés jeleneteket a Marcipán Múzeumban. Két napot Ausztriában töltöttünk: kincset kerestünk Léka várában, majd ellátogattunk a Spiegel Csokoládémanufaktúrába, ahol megtudtuk, hogyan készül a csokoládé. Egy másik napon több mint 20 kilométert tettünk meg hajtányon tekerve két osztrák falu között. Számháborúztunk a kőszegi csónakázótó mellett és megmásztuk a Kálvária-hegyet, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a városra. Kalandparkban és strandon is jártunk. A hét folyamán elkészült a sváb porta makettje, valamint ruhadarabokat terveztünk sváb motívumokkal. Esténként német dalokat és táncokat tanultunk. Vasárnap reggel német nyelvű szentmisére mentünk a kőszegi Jézus szíve templomba. Az utolsó estén a tábortűz mellett énekeltünk, másnap pedig sok élménnyel gazdagodva indultunk haza.