Iskolánk minden évben készít fel tanulókat a Német Nemzetiségi Szavalóversenyre, melyet a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata rendez meg.

A verseny több fordulóból áll, míg akár az országos döntőig is el lehet jutni.

Az idén Serfel Gréta Flórának és Surman Jankának az 1-2. osztályos korcsoportban sikerült ezt az utat végig járni.

A versenyek, amiken továbbjutottak:

  • febr. 17. helyi verseny iskolánkban, Újhartyánon
  • márc. 6. kistérségi forduló Vecsésen
  • márc. 26. az északi régió megyei fordulója Ceglédbercelen

Így a lányok bejutottak a 20. országos döntőbe, amit 2026. máj. 15-én Budapesten az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Campus-án tartottak.

A zsűrinek egy fordulónál sem volt könnyű dolga, mert a gyerekek nagyon felkészült, színvonalas produkciókat adtak elő. Sőt, minél tovább jutottak, a mezőny annál szorosabb lett. Az értékelésnél számít a kiejtés, a szöveghűség, a hangsúlyozás és az előadásmód is.

Az országos döntőbe 106 magyarországi német általános- és középiskolából 216 diák jutott be.

Gréti, Janka! Nagy öröm, hogy az országos döntőben ti is köztük voltatok. Gratulálunk nektek! Iskolánk jó hírnevét vittétek tovább. Nagyon büszke rátok felkészítő tanárotok, Cserna Veronika és a szüleitek is.

Az élmény, az izgalom és az, hogy az országos döntőben lehettünk, az mindennél többet jelenett. Jövőre újból indulunk!

„Jetzt geht’s los!”