Új életmentő készülék iskolánkban

Hirtelen keringésleállásnál a defibrillátor az, amivel hatékonyan helyre lehet állítani a szív működését. A gyors beavatkozás ilyen helyzetekben azért is rendkívül fontos, mivel minden segítség nélkül eltelt perccel 10%-kal csökken az életben maradás esélye. A gyors és szakszerű segítséggel akár megháromszorozhatjuk a beteg túlélési esélyeit!

Az idei tanévben két szakembert hívtunk meg diákjaink majd egy másik alkalommal az iskola minden dolgozója számára, akik alapvető elsősegélynyújtási ismereteket mutattak be. Ezeken az előadásokon megismerkedhettünk többek között a legújabb orvosszakmai elvárásoknak megfelelő újraélesztés technikájával, segélyhívási teendőkkel. Az előadáson többször is elhangzott, hogy fontos megőrizni lélekjelenlétünket és merni kell cselekedni.

A félautomata defibrillátor iskolánk aulájában került elhelyezésre.