Kreisz Cecília Kistérségi Német Szépkiejtési Verseny

November 29-én iskolánk diákjai közül 11 tanuló vett részt a Taksony Vezér Német Nemzetiségi Általános Iskola által megrendezett „Kreisz Cecília Kistérségi Német Szépkiejtési Verseny”-en Taksonyban. A vetélkedőn iskolánkból a következő tanulók indultak:

Hoffmann Sebestyén Benjamin 4.a

Liszka Patrik 4.a

Pamuk Zsófia Kitti 5.a

Vidra Hanna 5.a

Kaldenecker Péter 6. b

Nagy Hunor Attila 6. b

Svébis Attila 6.b

Répási Gréta 7.a

Svébis Anna 7.a

Vad Lili 7.b

Mátai Boglárka 8.b

 

A találkozót két hetes felkészülési időszak előzte meg, a versenyen a diákoknak először egy magukkal hozott prózai szöveget kellett előadniuk a zsűri előtt.  A második részben rövid felkészülési idő után idegen szöveget kellett felolvasniuk. A verseny jó hangulatban telt, tanulóink méltó módon képviselték iskolánkat. Nem tértünk haza üres kézzel, büszkék vagyunk a diákjaink által szerzett helyezésekre:

Hoffmann Sebestyén Benjamin: 4. évfolyam, különdíj

Pamuk Zsófia Kitti: 5-6. évfolyam, 3. helyezés

Kaldenecker Péter: 5-6. évfolyam, különdíj

Nagy Hunor Attila: 5-6. évfolyam, 2. helyezés

Svébis Anna 7-8. évfolyam, 2. helyezés

Vad Lili 7-8. évfolyam, 3. helyezés

Mátai Boglárka 7-8. évfolyam, 3. helyezés

 

Gratulálunk diákjainknak a kiemelkedő teljesítményhez, egyúttal köszönjük a felkészítő tanárok munkáját:

Majer György

Balog-Majeczki Zita

Balogné Acsai Hajnalka