Német cserediák-program

  1. szeptember 24-29-ig lezajlott iskolánk első német cserediák-programja!

Szeretettel fogadtuk a Freiberg am Neckar-ból, Újhartyán testvérvárosából érkező 16 diákot és két kísérő tanárukat. A tanulóknak a hét folyamán iskolánk hetedik-nyolcadik évfolyamos diákjai adtak otthont családjaik közreműködésével. Mint vendéglátók igyekeztünk megismertetni a német diákokkal többek között iskolánkat, Újhartyánt, a magyar gasztronómiát és a hungarikumokat. Városunk vezetősége is szívesen fogadta a német gyerekeket. A projekt keretében iskolánk diákjai is különleges programokon vehettek részt, közösen ellátogattunk a Parlamentbe, csapatépítő sportnapot tartottunk a Benő-tanyán, Lajosmizsén pedig tradícionális lovasbemutatót tekinthettünk meg. A projekt lezárására tanulóinkkal október 6-án pénteken került sor közös fényképnézegetéssel, megbeszéltük, ki hogyan élte meg a cserediák-program hetét. A csereutazás második része jövő tavasszal következik: április 21-26-ig töltjük az időt Németországban. A tervek szerint színes programban lesz részünk, többek között megismerkedünk a helybéli iskolával, az Oscar-Paret-Schule-val, látogatást teszünk Stuttgartban a Daimler-Múzeumban és túrázni fogunk a Fekete-erdőben.

Köszönet illeti a vendéglátó családokat, valamint a kísérő tanárokat, akik a hét folyamán közreműködtek a programok lebonyolításában!

 

Also Tschüss und auf Wiedersehen im April!