Középiskolai felvételi 2023.

A 8. évfolyamos tanulóink tavaly év végén írták meg a felvételi dolgozatokat, mely alapján eldől majd hogy melyik középiskolába tudnak bekerülni. A felvételik eddigi történetéhez illeszkedően most is kicsit nehezebb volt a felvételi matematikai része, mint a magyar rész. Tanulóink teljesítménye összességében a várakozásainknak megfelelő volt, mint mindig most is az országos átlagnál jobbak lettek a tanulóink által elért eredmények. A tanév közepén februárban a 8. évfolyamos tanulóinknak jelentkezniük kellett a középfokú oktatási intézményekbe. Az idei évben 37 végzős tanulónk 108 középiskola jelentkezést adott le. A legtöbben a közeli intézményeket preferálták a Dabasi Táncsics Mihály Gimnáziumba 18, az Ócsai Bólyai János Gimnáziumba 13 és a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégiumba 13 jelentkezést rögzítettünk. Örömteli hír, hogy a DNG középiskolákba az idén 5 jelentkezést rögzítettünk. A pontszámok ismeretében nagy az esélye annak, hogy tanulóinkat az első helyen megjelölt intézményekbe fogják felvenni.