Wir sind stolz auf unsere Achtklässlerin, Csenge Bujdosó!

Iskolánk végzősei közül februárban idén első alkalommal tíz diák vállalkozott rá, hogy részt vegyen a Nemzetiségi Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett Országos Általános Iskolai Nemzetiségi Tanulmányi Versenyen. A tanulók német nyelv és irodalom tantárgyban indultak, iskolánk nyolcadik osztályos tanulója, Bujdosó Csenge kimagasló eredményt ért el, bejutva ezzel a húsz legjobb diák közé az országos döntőbe. A szóbeli fordulót a Solymári Hunyadi Mátyás Általános Iskolában rendezték meg április 20-án. A versenyfeladat két részből állt, egyrészt kötetlen társalgás folytatása a tanuló mindennapi életével kapcsolatosan egy adott témáról az előre megadott témakörök szerint, majd képleírás illetve szituációs beszéd következett. Csenge ügyesen szerepelt, méltóképpen képviselve iskolánkat. Némi izgalommal, de kellemesen telt a nap, a versenyzők könyvjutalmat és oklevelet kaptak.

Szeretettel gratulálunk a szép eredményhez Csengének és köszönjük felkészítő tanára, Balogné Acsai Hajnalka munkáját!