2. helyezés

A tchoukball egy olyan változatos és élvezetes csapatsport, ahol az erőszakmentesség és egészségtudatosságé a főszerep. Gyakran igazi örömjátékként is emlegetik, amely mindenki számára könnyen elsajátítható kortól és nemtől függetlenül, amatőr és versenysport szinten egyaránt. Magyarországon 2015 körül jelent meg a sportág, amelyhez egyre több közoktatási intézmény csatlakozik napjainkban is.

Az elmúlt hétvégén rendezték e sportág 51. találkozóját Svájcban, ahol 11 ország mérethette meg ebben a sportágban tudását. A Geneva Indors Nations Cup elnevezésű világtalálkozón részt vevő magyar csapat egyik tagja Fajth Balázs Ádám, iskolánk 7.b osztályos tanulója volt. Balázs fél éve tchoukballozik komolyabban szabadidejében. A világtalálkozó  rendkívül izgalmas volt, óriási élmény, amely végül egy gyönyörű 2. helyezéssel zárult a csapat részéről az M14-es korcsoportban.

A fantasztikus eredményhez szeretettel gratulálunk!