Sternsingeraktion – Hartyáni Sváb Fiatalok Baráti Köre

Házszentelésünk idei mottójának nem véletlen választottuk az „Újhartyánnak is szüksége van az örömhírre!” mondatot. Az üzenet eredeti változata Németországból származik, ahol szinte az összes településen sor kerül a miénkhez hasonló háromkirályjárásra az úgynevezett „Sternsingeraktion” keretében.Németországban a „Die Welt braucht eine frohe Botschaft.” (=A világnak szüksége van az örömhírre.) és a „Heller denn je!” (=Fényesebb, mint valaha!) jelmondatokkal a koronavírus-járvány ellenére is sor kerül a házszentelésekre, természetesen kizárólag a szabadban és a járványügyi előírásoknak megfelelően. Ezért döntöttünk úgy, hogy a példájukat követve mi is élőben keressük fel az otthonokat.A német házszentelőket egy országos központ is segíti a hagyomány ápolásában, aacheni székhellyel. Mi is tőlük rendeltük az alábbi plakáton látható ünnepi maszkokat és ajtómatricákat. Köszönjük ezúton is a segítségüket és a megerősítést, hogy információik szerint is mi vagyunk az egyetlen külhoni német csoport, aki csatlakozott a kezdeményezéshez és német nyelvű házszentelést folytat. A következő napokban még több alkalommal is megosztunk német tartalmakat a háromkirályjárás kapcsán. Addig is szeretettel ajánljuk a „Sternsingeraktion” Facebook- és Instagram-oldalát: https://www.facebook.com/Sternsingerhttps://www.instagram.com/sternsinger/

Das Motto unseres diesjährigen Haussegens ist nicht zufällig „Hartian braucht auch eine frohe Botschaft” geworden. Die ursprüngliche Botschaft stammt aus Deutschland, wo man praktisch noch überall diese Tradition pflegt. Dieses Jahr ist es auch nicht viel anders. Man organisiert die sogenannte „Sternsingeraktion” landesweit wieder, aber der Pandemie-Situation gemäß, unter der Einhaltung der gültigen Sicherheitsregeln. Das hat uns auch dazu motiviert, den Haussegen in Hartian fortzusetzen.Die Sternsinger in Deutschland werden auch durch eine eigene Zentrale unterstützt. Wir haben von dieser Zentrale in Aachen die auf dem Plakat sichtbaren Aufkleber und festlichen Schutzmasken bestellt. Hiermit bedanken wir uns für Ihre Hilfe und Ermutigung! Sie haben bestätigt, dass wir ihren Informationen nach die einzige Gruppe außerhalb den deutschsprachigen Ländern sind, die sich der Sternsingeraktion angeschlossen hat und den Haussegen in deutscher Sprache austeilt.In den kommenden Tagen werden wir mehrere Inhalte über den Dreikönigssegen verbreiten, bis dann empfehlen wir die Facebook- und Instagramseite der Sternsinger:https://www.facebook.com/Sternsingerhttps://www.instagram.com/sternsinger/

A hagyományőrző esemény az Újhartyáni Német Nemzetiségi Általános Iskola és a Hartyáni Sváb Fiatalok Baráti Köre együttműködésében valósul meg. Der Dreikönigssegen ist ein gemeinsames Projekt der Hartianer Deutschen Nationalitätengrundschule und des Freundeskreises Schwäbischer Jugendlicher Hartian.