Szűrt víz az iskolában

Minden orvos, kutató azt állítja, hogy szomjunkat tiszta vízzel érdemes csillapítani, nem pedig holmi üdítőfélékkel, cukros teákkal, bolti gyümölcslevekkel…

Földünk kétharmad részét víz borítja, testünknek is körülbelül kétharmad része (70%) víz, és ez egy nagyon fontos anyag nekünk, élőlényeknek, embereknek. Évente átlagosan 1000 liter vizet fogyasztunk fejenként, ám, hogy milyen vizet iszunk, az már lehet nagyobb kérdés, egy biztos: mindenki másra esküszik! Az utóbbi időben egyre nagyobb divat lett a különböző vízszűrők vásárlása és elhelyezése. Tény az, hogy az apró lebegő részecskék, a csatornába öntött gyógyszermaradványok, a hirtelen fellépő környezetszennyeződések mind megzavarhatják az egészséges vízszolgáltatást.

Iskolánkba a héten üzembe helyeztünk egy víztisztító berendezést, amely hideg és meleg vizet is tud adni.