NEMZ-TAB-18-0532 pályázat

A tábor elsősorban kulturális és hagyományőrző alkotótábor. A célja az volt, hogy a magyarországi németség történelmi hagyományinak élővé tegye. A mindennapok, az ünnepek, az épületek és a környezet megismerése után, a tanulók ezeket a dolgokat megrajzolták, megfestették. Minden tanuló beszélt valamilyen szinten németül, az információszerzés során a német nyelvet is használták. A tábor olyan településen volt, ahol német nemzetiségi lakosság található. A tábor során több alkalommal megbízott előadók tartotta a tanulók részére előadást az ott élő német nemzetiség történetéről, a helyi nevezetességekről és a helyi nemzetiségi csoport jellemző szokásairól.
Az alkotótábor céltevékenysége az volt, hogy a tanulók a megismert település nemzetiségi lakosainak legjellemzőbb szokásait, épületeit, használati tárgyait megörökítették. Az elkészült alkotások így egy nemzetiségi tablóvá álltak össze.

Galéria itt: galéria