Határtalanul 2017

Hagyományőrző német nemzetiségi tábor Liptódon 2017

Hagyományőrző német nemzetiségi tábor Kőszegen 2016
Ismét Kőszegen jártunk!

Idén nyáron második alkalommal szerveztünk német nemzetiségi nyelvi tábort. 2016. június 27-től július 3-ig iskolánkból 22 fő negyedik évfolyamot végzett diák vett részt a programon. Kirándultunk az Alpokalján, bejártuk Kőszeg belvárosát és a szomszédos Ausztria hegyes-völgyes tájait. Új programmal is gyarapodott a tábor: Bernstein-ben jártunk, ahol a Kőmúzeumot néztük meg. Nem maradhatott ki a számháború a kőszegi csónakázótó mellett, egy délutánt kalandparkban töltöttünk, egy másikat pedig strandolással. Legjobban a gyerekeknek idén is a hajtányozás tetszett, amely egész napos ausztriai program volt.

Íme a tábor heti programja:

• érkezés, szobák elfoglalása
  • du: Kőszeg megismerése: interaktív, kis csoportos kutakodás
  • Marcipán Múzeum, Gyógy- és Fűszernövénykert
  • este: sváb táncház
  1. nap
  • egész napos kirándulás Ausztriába: kincskeresés Léka várában, kirándulás Baumwipfelweg Althodis-ra, a tanösvény bejárása, majd hazafelé Felsenmuseum Bernstein meglátogatása
  • este: daltanulás
  • de: népszokások, ünnepkörök
  • du: túra a Kálvária-hegyre, számháború sváb-magyar nevekkel a csónakázótónál
  • este: makett készítése „Sváb porta” címmel
  1. nap
  • hajtányozás Oberpullendorf és Horitschon között (Ausztria)
  • este: sváb gasztronómiai est
  • de: Kőszeg belvárosa: idegenvezetés, majd a Jurisics vár látogatása
  • du: kalandpark Gyöngyösfaluban
  • este: a sváb zenei élet jellemzői
  • de: jellemző sváb népviseletek, kiscsoportos feldolgozással
  • du: fürdőzés Bükfürdőn
  • este: búcsúest, tábortűz
  • reggel: német nyelvű szentmise a kőszegi templomban
  • szabadidő a városban, hazautazás

A projekt megvalósulását támogatta:

Hagyományőrző német nemzetiségi tábor Kőszegen 2017
Hagyományőrző német nemzetiségi tábor Kőszegen

(2017. 06. 26 – 07. 02.)

Iskolánk idén nyáron harmadszor szervezett német nemzetiségi nyelvi tábort. A programon az elmúlt évek szokásaihoz híven iskolánk 4. osztályos tanulói vettek részt, ezúttal összesen 23 diák. Az ott töltött hét folyamán felfedeztük Kőszeget, többször bejártuk a belvárost, régi fegyvereket próbálhattunk ki a Jurisics-várban. Megismerkedtünk jó néhány különleges növénnyel a Gyógy- és Fűszernövénykertben, majd megnéztük a marcipánból készült mesés jeleneteket a Marcipán Múzeumban. Két napot Ausztriában töltöttünk: kincset kerestünk Léka várában, egy másik alkalommal pedig több mint 20 kilométert tettünk meg hajtányon tekerve két osztrák falu között. Számháborúztunk a kőszegi csónakázótó mellett és megcsodáltuk a kilátást a Kálvária-hegyről. Kalandparkban és strandon is jártunk. Elkészült a sváb porta makettje, esténként német dalokat és táncokat tanultunk. Vasárnap reggel német nyelvű szentmisére mentünk a kőszegi Jézus Szíve templomba. Az utolsó estén a tábortűz mellett búcsúztunk el egymástól, másnap pedig jólesően elfáradva tértünk haza.

Programunk

• érkezés, szobák elfoglalása
  • du: Kőszeg megismerése: interaktív, kis csoportos kutakodás
  • Marcipán Múzeum, Gyógy- és Fűszernövénykert
  • este: daltanulás német nyelven
  1. nap
  • egész napos kirándulás Ausztriába: kincskeresés Léka várában, délután a Vogelturm (Madártorony) megtekintése Rechnitz-ben
  • este: sváb táncház

• du: túra a Kálvária-hegyre, számháború sváb-magyar nevekkel a csónakázótónál
  • este: makett készítése „Sváb porta” címmel

1. nap
  • egész napos kirándulás Ausztriába: hajtányozás Oberpullendorf és Horitschon között
  • este: sváb gasztronómiai est – mi főzzük a vacsorát!

• de: Kőszeg belvárosa: idegenvezetés, majd a Jurisics vár látogatása
  • du: kalandpark Gyöngyösfaluban
  • este: zenés foglalkozás: a sváb zenei élet jellemzői

• de: jellemző sváb népviseletek, kiscsoportos feldolgozással