Ifjúsági hangversenysorozat

Az idei tanévben első alkalommal 3-8. évfolyamos tanulóink számára ifjúsági hangversenysorozatot szervezett iskolánk a Filharmónia Magyarország ajánlásával. A projekt kifejezett célja az iskolai zenei élmények gyarapítása volt. A három koncertből álló ifjúsági hangversenybérletünk első koncertje a Budapest Saxophone Quartett előadása volt. A bérletsorozat második koncertjén a Szalonna és Bandája volt hallható, kiegészülve a Magyar Állami Népi Együttes táncosaival, ezzel nyújtva egy komplex összművészeti élményt. A bérlet utolsó koncertje volt a legnagyobb szabású produkció: az Operacinema. A Magyar Állami Operaház 30 fős zenekara érkezett Újhartyánra három operaénekessel kiegészülve. A produkciót Csuja Imre Művészúr és az unokája Telekes Mátyás moderálta. Az élő zenei program mellé filmvetítés is társult, amely még különlegesebbé varázsolta a zenei élményt.
A komolyzene megismertetése, megszerettetése világszerte feladat, nemcsak a nagyvilágban, hanem a köznevelésben is. Ingergazdag korban élünk, éppen ezért csak a pedagógiailag jól felépített, motivációra épülő, interaktív, érdekes és színvonalas zenei élmények azok, amelyekkel formálni tudjuk a legfiatalabb generáció zenei ízlését.
Köszönjük a szülők támogatását, hogy anyagilag hozzájárultak ehhez a fantasztikus zenei program megvalósulásához!

Balázs-Jánosik Ágnes