Háromkirályjárás (Sternsingeraktion)

Az idei évben is megszervezte iskolánk népismerettanára, Surman-Majeczki Martin az immár hagyományossá vált német nyelvű háromkirályjárást (Sternsingeraktion).

Ezúttal új háromkirályok voltak a partnerei ebben Baranyai Zsombor, Kucsera János és Lipi Gábor személyében a 6. B osztályból. Vízkereszt napján ők járták Újhartyán utcáit Hefler Gábor atya és Bambuk László igazgató úr segítségével, hogy megszenteljék a családok otthonait és adományokat gyűjtsenek az egyházközség javára.
A hagyomány az utóbbi években kiegészült egy német nyelvű szentmisével, amelyben iskolánk némettanárai (Sósné Lauter Adrien, Balogné Acsai Hajnalka és Majer György) is aktív szerepet vállaltak.
Az adománygyűjtés ezúttal is sikeres volt. Összesen 250.000 forint gyűlt össze, amelyet a templom előtti virágágyás rendbetételére, illetve az Orbán-kápolna fejlesztésére fordítanak. Köszönjük a fogadó családok támogatását, valamint minden közreműködő munkáját!