Túra a Dunakanyarban

Őszi túránk a Börzsöny leglátványosabb részét, a Szent Mihály hegyet és környékét járta be. A kilátásban bővelkedő utat Nagymaroson kezdtük, ahol felkapaszkodtunk a Köves-mezőig, majd megpihentünk. Gyönyörködtünk első kilátásunkban a Dunakanyarra, aztán vettünk egy nagy lendületet és meg sem álltunk a Szent Mihály-hegy tetején magasodó Julianus-barát kilátóig. A Szent Mihály-hegy kacskaringós ösvényein elmentünk egészen a Dunáig, hogy ismét gyönyörködhessünk a pazar kilátásban a Remete-barlang teraszán. A barlangtól a gerincen visszakapaszkodtunk a sárga kereszt jelzésig, aztán leereszkedtünk egészen Zebegényig, a Dunakanyar legfestőibb településéig.  Törökmező volt túránk végállomása, ahol várt ránk a buszunk.

A túra nagyon jól sikerült, felejthetetlen élmény maradt mindannyiunk számára.

Zsuzsa néni, Erika néni