Wir sind stolz auf unsere Achtklässlerin, Véda Zoé Szelepcsényi!

Iskolánk végzősei közül többen vállalkoztak, hogy részt vegyenek a Nemzetiségi Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett Országos Általános Iskolai Nemzetiségi Tanulmányi Versenyen. A tanulók német nyelv és irodalom, valamint német nemzetiségi népismeret tantárgyban indultak, iskolánk nyolcadik osztályos tanulója, Szelepcsényi véda Zoé kimagasló eredményt ért el, bejutva ezzel német nyelv és irodalom kategóriában a húsz legjobb diák közé az országos döntőbe. A szóbeli fordulót Budapesten a Pannónia  Német Nemzetiségi Kétnyelvű Általános Iskolában rendezték meg április 26-án. A versenyfeladat két részből állt, a kötetlen társalgás után szituációs beszéd következett. Véda ügyesen szerepelt, méltóképpen képviselve iskolánkat. Némi izgalommal, kellemesen telt a nap, a versenyzők könyvjutalmat és oklevelet kaptak.

Szeretettel gratulálunk a szép eredményhez Védának és köszönjük felkészítő tanára, Balogné Acsai Hajnalka munkáját!