Deutscher Rezitationswettbewerb

Német Nemzetiségi Vers- és Prózamondó Verseny

 

  1. április 14-én Pilisvörösváron a Német Nemzetiségi Általános Iskola adott otthont az Észak-Magyarországi Német Önkormányzatok Szövetsége által szervezett német nemzetiségi vers- és prózamondó verseny megyei fordulójának. A kistérségi fordulók válogatóiból iskolánk tanulói közül Pintér Sára Boglárka jutott be a megyei versenyre, ahol a különböző kategóriákban közel 100 diák vett részt. Vendégeink barátságos fogadtatásban részesültek, a verseny kellemes hangulatban zajlott. A délutáni eredményhirdetésig a diákok az iskola által szervezett programokkal tölthették az időt.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre a Művészetek Házában került sor, egybekötve a Pest Megyei Német Önkormányzat 2023. évi német nemzetiségi pedagógus kitüntetésének, a „Katharina-Kreisz-Preis” díjainak átadásával.

Szép eredménnyel tértünk haza, Pintér Sára Boglárka 8.a osztályos tanuló

HD 7-8 kategóriában 1. helyezést ért el, bejutva ezzel az országos döntőbe, amelyet májusban rendeznek meg Budapesten.

 

Gratulálunk a továbbjutáshoz Sárának!