„Kreisz Cecília Kistérségi Német Szépkiejtési Verseny”

November 29-én iskolánk diákjai közül heten vettek részt a Taksony Vezér Német Nemzetiségi Általános Iskola által megrendezett „Kreisz Cecília Kistérségi Német Szépkiejtési Verseny”-en Taksonyban. A vetélkedőn iskolánkból a következő tanulók indultak:

Borhi Benett Antal 4.a

Gazdagh Áron 4.b

Répási Gréta 6.a

Svébis  Emma 6.a

Mátai Boglárka 7.b

Pintér Sára Boglárka 8.a

Svébis Emma 8.a

 

A találkozót két hetes felkészülési időszak előzte meg, a versenyen a diákoknak először egy választott prózai szöveget kellett előadniuk a zsűri előtt.  A második részben rövid felkészülési idő után idegen szöveget kellett felolvasniuk. A verseny jó hangulatban telt, tanulóink méltó módon képviselték iskolánkat. Nem tértünk haza üres kézzel, büszkék vagyunk a diákjaink által szerzett helyezésekre:

Mátai Boglárka 1. helyezés

Gazdagh Áron 2. helyezés

Pintér Sára Boglárka 3. helyezés

Svébis Anna 3. helyezés