Élő népismeret tanóra – Surman-Majeczki Martin tanár úrral

A tavalyi nagysikerű élő német nemzetiségi népismeret tanórákat ismételtük meg idén is iskolánkban a 8. évfolyamosokkal Surman-Majeczki Martin tanár úr szervezésében. A gyerekek imádták a kalandos és tevékenykedtetőre szervezett tanórákat. A népismeret tananyag sokrétűségét jól fogta meg és adta vissza Martin tanár úr ezeken a tanórákon, a tanulók a megtapasztalt tevékenységekben, amelyek ők is elvégezhettek a tanult ismereteiket a gyakorlatban rögtön kamatoztathatták, így is élő részeivé válva a hagyomány őrzésének. Iskolánk nagyon büszke hogy ilyen élményeket is tud adni az itt tanulóknak és így még életközelibbé tudja tenni az itt tanuló gyermekek számára a német nemezetiségi hagyományőrzést. Ízelítőül egy pár kép: galéria katt ide!

Köszönjük szépen Surman-Majeczki Martin tanár úrnak! Köszönjük a szervezést támogatóknak!