Márton-napi melegséget árasztó lámpások

Kedves Gyerekek, kedves Családok!A Gyulai Német Nemzetiségi Önkormányzat kezdeményezéséhez csatlakozva az Újhartyáni Német Nemzetiségi Iskola vezetésével közösen kérünk benneteket, hogy a Márton-napra készített lámpásaitokat sötétedés után helyezzétek ki otthonaitok ablakába, hogy a melegséget árasztó, a jó cselekedeteket is szimbolizáló kis fények ebben a nehéz időszakban a bizakodás jelképei lehessenek és azokat Újhartyánon is mindenki megcsodálhassa.”Szent Mártonnak ünnepén égő lámpást viszek én,világítson mindig nékünk, ahol járunk, ahol élünk…”

Liebe Kinder, liebe Familien,in diesem Jahr finden keine großen Sankt Martinsumzüge statt. Deshalb hat sich die Deutsche Selbstverwaltung Jula eine tolle Aktion einfallen lassen. Wir, mit der Deutschen Nationalitängrundschule Hartian schließen uns der beispielhaften Initiative auch an. Unter dem Motto „Teile dein Licht!“ sind alle Kinder eingeladen in diesem Jahr auch Laternen zu basteln und diese am Abend ins Fenster zu stellen, sodass sie von den Hartianer Spaziergängern bewundert werden können.Wir können auch wie Sankt Martin sein und mit den Laternen Hoffnung in dieser schweren Zeit schenken!

https://www.facebook.com/792304914116661/posts/5224742840872824/

Köszönettel: a Hartyáni Sváb Fiatalok Baráti Köre