Szülői tájékoztató Hepatitis B

Tájékoztatás a hepatitis B elleni iskolai kampányoltásról

Tisztelt Szülő/Gondviselő!

Az új koronavírus miatt a köznevelési és szakképzési intézményekben új munkarend bevezetéséről szóló 1102/2020. (III. 14.) Korm. határozatban foglaltak szerint 2020. március 16. napjától az iskolákban a nevelés-oktatás tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre. Tekintettel az említett jogszabályban foglaltakra a 2020. március-április hónapban esedékes iskolai kampányoltások végzését felfüggesztettük a 2020. március 19-én Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) által kiadott 5561-25/2020/JIF számú körlevélben. A SARS-CoV-2 vírus okozta járvány kedvező hazai alakulása lehetővé tette, hogy a kijárási korlátozást elrendelő kormányzati intézkedéseket az ország egész területén megszüntették. A nevelés-oktatás továbbra is tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre, azonban az oktatási intézményekben biztosítható, hogy az elmaradt kampányoltások megszervezésre kerüljenek.

A védőoltások megfelelő szervezésével jelentősen csökkenthető az oltandók (tanulók) közötti találkozások száma, amelynek egyik feltétele, az időbeli ütemezés, pontos időpont megadásával. Az oltás helyszínén iskolában vagy a tanácsadó/rendelő várójában biztosítani kell a szappanos kézmosás és/vagy kézfertőtlenítés lehetőségét, gondoskodni kell a fertőtlenítőszeres takarításról és a gyakori szellőztetésről.

A fentiekben foglaltak figyelembe vételével a 2019/2020-as tanév őszén megkezdett védőoltásoknál az oltási sorozatot még ebben a tanévben be kell fejezni, és meg kell szervezni a 7. osztályos tanulók életkorhoz kötötten kötelező hepatitis B elleni március hónapban elmaradt védőoltás pótlását.

Kérem, hogy gondoskodjon gyermeke megjelenéséről az alábbi helyen és időpontban:

Az oltás helye: ……………………………..

Az oltás ideje: (Dátum, óra)

Intézményvezető

_______________________________________________________________________________________

 

Szülői/Gondviselői nyilatkozat

(Név) …………….. kijelentem, hogy a védőoltás beadásával kapcsolatos tájékoztatást megkaptam, és megértettem.

Gyermekem (név, születési idő) a hepatitis B elleni védőoltás beadása céljából a megadott helyen és időpontban megjelenik.

Kérem, hogy a nyilatkozat szövegét küldje meg a ……….e-mail címre

Szülői tájékoztató HPV

Tájékoztatás a Humán Papillomavírus (HPV) elleni iskolai kampányoltásról

Tisztelt Szülő/Gondviselő!

Az új koronavírus miatt a köznevelési és szakképzési intézményekben új munkarend bevezetéséről szóló 1102/2020. (III. 14.) Korm. határozatban foglaltak szerint 2020. március 16. napjától az iskolákban a nevelés-oktatás tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre. Tekintettel az említett jogszabályban foglaltakra a 2020. március-április hónapban esedékes iskolai kampányoltások végzését felfüggesztettük a 2020. március 19-én Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) által kiadott 5561-25/2020/JIF számú körlevélben. A SARS-CoV-2 vírus okozta járvány kedvező hazai alakulása lehetővé tette, hogy a kijárási korlátozást elrendelő kormányzati intézkedéseket az ország egész területén megszüntették. A nevelés-oktatás továbbra is tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre, azonban az oktatási intézményekben biztosítható, hogy az elmaradt kampányoltások megszervezésre kerüljenek.

A védőoltások megfelelő szervezésével jelentősen csökkenthető az oltandók (tanulók) közötti találkozások száma, amelynek egyik feltétele, az időbeli ütemezés, pontos időpont megadásával. Az oltás helyszínén iskolában vagy a tanácsadó/rendelő várójában biztosítani kell a szappanos kézmosás és/vagy kézfertőtlenítés lehetőségét, gondoskodni kell a fertőtlenítőszeres takarításról és a gyakori szellőztetésről.

A fentiekben foglaltak figyelembe vételével a 2019/2020-as tanév őszén megkezdett védőoltásoknál az oltási sorozatot még ebben a tanévben be kell fejezni, és meg kell szervezni a 7. osztályos leányok önkéntes, humán papillavírus (HPV) elleni április hónapban elmaradt védőoltás pótlását. Leányának a hepatitis B védőoltás is esedékes, ezért tájékoztatom, hogy a két védőoltás egyidőben külön testtájra is beadható.

Kérem, hogy gondoskodjon leánya megjelenéséről az alábbi helyen és időpontban:

Az oltás helye: …………………..

Az oltás ideje: (Dátum, óra)

 

 

Intézményvezető

_______________________________________________________________________________________

 

Szülői/Gondviselői nyilatkozat

(Név)…………….. kijelentem, hogy a védőoltás beadásával kapcsolatos tájékoztatást megkaptam, és megértettem.

Leányom (név, születési idő) a HPV elleni védőoltás beadása céljából a megadott helyen és időpontban megjelenik.

Kérem, hogy a nyilatkozat szövegét küldje meg a ……….e-mail címre