Rendhagyó fizika- és kémiaórák az Öveges laborban

December 4.-én és 11.-én lehetőségünk adódott a Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium Öveges laborjában kémia- és fizikaórákon részt venni.

Mindkét alkalommal fizikaórát tartottunk először, ahol megvizsgálhattuk az elektromos áramot és áramköröket hozhattunk létre. Ez nagyon izgalmas volt, hiszen ezúttal gyakorlatban is megfigyelhettük azt, amiről korábban csak hallottunk. Az első kémiaórákon gázokkal kísérleteztünk. A második óra a „színes kémia” nevet kapta, ahol színelváltozásokat figyelhettünk meg.

Nagyon jó volt ezeken a rendhagyó órákon részt venni, mert azzal, hogy mi magunk végezhettük el a kísérleteket, sokkal könnyebben megértettük az anyagot, mindamellett hasznos tapasztalatokat is szerezhettünk. A labor felszereltsége megkönnyítette a munkánkat: a termek tiszták és rendezettek, a laboráns pedig nagyon kedves és felkészült volt, készségesen segített, ha valamiben elakadtunk. Az órákon csoportokra bontva dolgoztunk, így segíteni is tudtunk egymásnak.

Nagyon örülünk, hogy kipróbálhattunk egy ilyen tanulási módszert, szívesen látogatnánk ide máskor is!

írták: Szaller Emese, Szelepcsényi Míra, Tóth Petra (az Újhartyáni Német Nemzetiségi Általános Iskola 8. a osztályos tanulói)