Az Európai Diáksport Napja (European School Sport Day®, ESSD) magyar kezdeményezésből, közel tíz év alatt nőtte ki magát nemzetközi eseménnyé. Először 2015-ben Bulgária és Lengyelország csatlakozott a mozgalomhoz, 2016-ban pedig már 20 európai ország mintegy 1,5 millió diákja vett részt a saját iskolájában diáksportnapi programokon. 2018-ban megdőlt az eddigi rekord, hazánkban 1200 iskola és 400 000 gyermek mozgott együtt az Európai Diáksport Napján.

Számos kutatás igazolja, hogy a rendszeres mozgás javítja a diákok egészségét és segíti őket a jó tanulmányi eredmények elérésében. Az iskolai hangulatra is kedvező hatással vannak a vidám, társas befogadást segítő csapatjátékok.

Szeptember 27-én, pénteken az iskolánk is részt vett az Európai Diáksport Napján. A nap nagyon jól sikerült, mindenki nagyszerűen érezte magát az egész iskolát átmozgató közös sporteseményen. Köszönjük a szervezést Panni néninek!

Fényképek megtekintése